Studie

Po-fondová kocovina aneb Big Data jako nový způsob k řízení měst

12. 09. 2018

Po reformě územního uspořádání před naším vstupem do EU se do nového systémového uspořádání (zrušení okresů, ustavení krajů a ORP) vkládala naděje na efektivní správu a koncepční rozvoj.

Zrychlení měla přinést investiční vlna evropských fondů a příchod zahraničních investorů. Očekával se rozvoj venkova, utlumování nerovností mezi českými regiony a mnoho dalších pozitiv. Splnila se tato očekávání? Rozvíjí se ČR harmonicky a rovnoměrně? Byly strukturální fondy manou nebeskou? A jak s tím mohou souviset Smart Cities a řízení veřejného sektoru na základě dat?
Přečtěte si článek našeho konzultačního partnera, který zajímavě hodnotí vývoj obcí v České republice a ukazuje jak lze Big data využít k řízení měst:
https://www.systemonline.cz/business-intelligence/big-data-jako-novy-pristup-k-rizeni-mest.htm

Po-fondová kocovina aneb Big Data jako nový přístup k řízení měst.pdf (931.23 kB) Stáhnout


Další články

Tisková zpráva

Pozvání na sérii konferencí LEPŠÍ MÍSTO PRO ŽIVOT 2019

03. 04. 2019

Rádi bychom vás pozvali na setkání s osobnostmi z byznysu a politického prostředí pořádané společností Mafra Events v rámci tour konferencí LEPŠÍ MÍSTO PRO ŽIVOT věnující se možnostem zlepšení života a prostředí v regionech. Jedním z přednášejících bude i Filip Neterda ze…

Studie

Kudy do lékárny?

13. 03. 2019

Jak jsou na tom jednotlivé obce z hlediska dostupnosti lékáren? Podívejte se na nový článek, který vznikl v rámci naší spolupráce s projektem Česko v datech.Všechny články