Paper

Smart cities and their data

August 7, 2019

Jaký je stav otevřených dat v České republice v porovnání s ostatními evropskými státy? Jsou otevřená data v České republice smysluplně využívána? Přečtěte si nový článek projektu Česko v datech, který vznikl za přispění odbornice na otevřená data Petry Konečné ze společnosti Deloitte, která je hlavním certifikovaným partnerem našeho projektu Obce v datech.


"Zpřístupnění dat je prvním krokem, ale to důležité je jejich následné využívání. Je nezbytné vytvářet a podporovat prostředí, v němž budou nad daty vznikat smysluplné aplikace, které budou adresovat problémy a poptávku dnešního světa. Otevřená data mohou významně přispět k informovanějšímu rozhodování občanů a veřejné správy, podpořit inovace a rozvoj ekonomiky."

Petra Konečná, odbornice na otevřená data ze společnosti Deloitte a členka Expertní skupiny Evropské komise pro oblast sdílení dat

Která města České republiky otevřela nejvíce datových sad? Ve kterých městech bylo nad těmito daty vybudováno nejvíce aplikací pro občany? A jak si stojí česká města a regiony v otevřenosti dat ve srovnání se světovými metropolemi?

Celý článek naleznete na stránkách projektu Česko v datech zde.


More articles

Press release

We are publishing full data about quality of life in Czech municipalities for the year 2022

December 8, 2022

Since today you can explore full data about quality of life in Czech munipalities for the year 2022.

(Available in Czech only)

News

Participation of Obce v datech on research projects

August 25, 2020

All articles
i

We have published data year 2022. Have a look at municipalities and their results.